Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

W ofercie naszych rolet można spotkać propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego.
W tym drugim przypadku polecane są tzw. rolety do podtynkowe, które najlepiej redukują ubytki ciepła.

Nasza oferta:

Roleta adaptacyjna

• Przeznaczone głównie do budynków istniejących.
• Mogą być montowane bezpośrednio do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie.
• Możliwość integracji z moskitierą.
• Pozwalają na redukcję wydatków na energię – nawet do 30% rocznie.
• Sterowanie elektryczne.
Najpopularniejszy system rolet zewnętrznych. Dzięki doskonałym komponentom i staranności wykonania są one uznawane za produkty o wysokim europejskim standardzie. Rolety adaptacyjne przeznaczone są do stosowania w istniejących budynkach. Bogata kolorystyka sprawia, że rolety są doskonałym elementem dekoracyjnym. Rolety wyróżniają się dobrą izolacyjnością dźwiękową oraz termiczną. Latem zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania.
Warto wiedzieć:
Roleta adaptacyjna może zostać zamontowana na mur lub do wnęki. Montaż do wnęki zwykle pomniejsza światło okna. Jest za to szybszy i mniej skomplikowany. Prowadnice są wtedy przykręcane do ramy okiennej. Montaż rolety wymaga przygotowania podłączenia elektrycznego, jeżeli roleta będzie sterowana silnikiem. Należy zwrócić uwagę przy montażu rolety na właściwe uszczelnienie połączenia skrzynki z murem oraz zanitowanie prowadnic z boczkami.

Roleta podtynkowa

Właściwości rolet w skrzynkach aluminiowych – podtynkowych
• Przeznaczone głównie do budynków nowo wznoszonych.
• Stanowią integralną całość elewacji.
• Możliwość integracji z moskitierą.
• Zapewniają doskonałą izolację termiczną.
• Sterowanie ręczne lub elektryczne.
• Produkowane na indywidualny wymiar.
Rolety podtynkowe przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowych budynkach. Istnieje możliwość montażu także w budynkach istniejących po dokonaniu zmian w obrębie nadproża. Zapewniają doskonałą izolację termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża. Nie naruszają tym samym bilansu energetycznego budynku.
Warto wiedzieć:
Ten rodzaj osłony jest instalowany po zamontowaniu okien, a przed ociepleniem budynku. Mogą zostać zamontowane na murze budynku – w takim przypadku należy przewidzieć odpowiednią grubość ocieplenia w zależności od wielkości skrzynki, do przygotowanej wcześniej wnęki w nadprożu – należy pamiętać o ociepleniu powierzchni styku skrzynki z nadprożem, lub do poszerzenia okiennego – wymaga to odpowiedniego przygotowania otworu okiennego oraz odpowiedniego montażu okien we wnęce okiennej tak, aby skrzynka została w całości przykryta ociepleniem bądź tynkiem. W razie jakichkolwiek pytań można zwrócić się do nas.

Rolety zewnętrzne to jedno z najbardziej powszechnych zabezpieczeń wnętrza budynku przed promieniami słonecznymi i nie tylko. W zimie, rolety zewnętrzne pozwalają także utrzymać ciepło w budynku. Rolety zewnętrzne to głównie rolety adaptacyjne i podtynkowe. Niezależnie od rodzaju rolety znajdujące się w ofercie firmy Smart Cover odznaczają się wysoką jakością a nasi fachowcy gwarantują zamontowanie rolet w profesjonalny sposób.

Zależy Ci na profesjonalnym wykonaniu i niskich cenach?